Malmo FBC najlepszą ekipą Elite Cup 2015!

Główny faworyt do zwycięstwa w turnieju szwedzka drużyna Malmo FBC nie zawiódł i  wygrał Elite Cup!

W wielkim finale zmierzył się jedną z najbardziej utytułowanych drużyn naszych sąsiadów 1.FBC Trencin. Po łatwym zwycięstwie w grupie (7:2) wydawało się, że będzie to mecz do jednej bramki. Słowacy jednak stawili twardy opór i gracze Patrica Johanssona musieli mocno popracować, żeby wygrać mecz. Mistrz sezonu zasadniczego z poprzedniego roku słowackiej ligi objął prowadzenie w piątej minucie po mocnym pięknym strzale Marienka Dominika, wyrównał dopiero w drugiej połowie strzałem z backhendu prawie z 12 metrów, najlepszy center Elite Cup Fredric Azelius. Na 2:1 podwyższył Christopher Sjogren. Trencin miał także swoje okazje i Malmo pierwszy raz na turnieju musiało drżeć o końcowy wynik, jednak udało im się wybronić ten rezultat.

W meczu o 3 miejsce po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazali się gracze trenera Zmiarowskiego. Słowacki wicemistrz TU Kosice dopiero w rzutach karnych okazał się lepszy od Kadry B. Na pewno gracze Reprezentacji B dali do myślenia trenerowi kadry bo pokazali się o niebo lepiej niż gracze z 3 najlepszych ekip zeszłego sezonu. Grali bardzo ambitnie i skutecznie, miło oglądało się ich pojedynki.

Mecz o 5 miejsce – tu zmierzyły się dwie najbardziej utytułowane polskie drużyny KS Górale i KS Szarotka. W pierwszej połowie wyraźna przewaga Szarotki. W drugiej jakby stanęli co doświadczeni Górale od razu wykorzystali.

Mecz o 7 miejsce to pewna wygrana czeskiego Torpedo nad MUKS Zielonka. Widać było brak kilku podstawowych graczy w MUKS i wydaje się że bardzo odczulitrudy turnieju , z kolei Czesi zagrali bardzo dobrze i skutecznie.

Niedługo zapraszamy do lektury wypowiedzi uczestników turnieju.